be�ll�t�sok

Rábaring 2004. szeptember 12. 1/4 MÉRFÖLD MÉRÉSEK

Hát eljött a Rábaringes évad utolsó versenye is.
Szomorú dolog ez, hisz azt jelenti vége a nyárnak. :(
A kissé bolond pontrendszer miatt még sok kategóriában eldöntetlen volt a bajnokság sorsa, izgalmas verseny elé néztünk.
Én is komolyan készültem, szereztem egy újabb versenygumit, egy Pirelli Intermediate-t 15"-os felnikre szerelve.
Nagyon kiváncsi voltam, beváltja-e a hozzá füzőtt reményeimet. Lássuk...

Ha rákattintasz a kis képekre egy felugró ablakban jelenik meg a teljes méretű grafikon.
ötlet: Ha 2 vagy több diagramot hívsz le párhuzamosan, könnyen össze tudod őket hasonlítani az ablakok váltásával.

Hát kérem, mondhatni nem vált be az új gumi! :D
Ilyen rossz rajtot még utcai gumival sem tudok, siralmas 60 láb, 1/8 mérföld ET, aztán 1/4-en már le mérték. Pedig nekem csak egy döntős idő kellett volna, 14.8 vagy ilyesmi, ez simán meglett volna. Na mindegy, gondoltam, menjünk hamar gumit cserélni. :)
Ellenfél a sokat mért GMC Syclone volt. Itt a hivatalos eredmények nem mutatják mennyire volt gyors, mert belecsorgott a zöldbe. A videón látható, hogy szépen megvártuk a zöldet, nehogy piros lámpás legyen a rajt.
Az 1/4-es ET-je és sebessége is fals szerintem.
De a videón azért jól látszik mi a dörgés...

-

Ez egy különleges futam. Ritkán tudok ilyet, hogy már elindulni sem tudok. Gumimelegítés közben sikerült a váltót kiakasztani, úgy, hogy egyetlen fokozatom sem volt, csak a hátramenet. Király! Idén még emiatt nem szívtam, most is az én hibám volt, a hátrafelé guruló autót akartam sebességbe tenni.
Ha az előző időmérő sikerült volna, nem lett volna semmi gond, így viszont pánik ezerrel, nagyon úgy festett, hogy elbukom az éves bajnokságot, ha nem sikerül megcsinálni a helyszínen.
Némi bénázás után, melynek során sikerült vagy 2 liter váltóolajat elfolyatnom végülis sikerült megreparálni a váltót. Nagyon sokan segítettek, ezt ezúton is nagyon köszönöm mindenkinek.
Én már megmondtam egyszer, hogy szarból nem lehet várat építeni. Vagy mégis? :)

39.290

Nos sikerült egy teljes 1/4-et futnom, nem is gyengét és még le is mérték! :) Mi kell még?
Kicsit játszottam a guminyomással és meg is kezeltük egy kis ragaccsal a gumit. Hát, kicsit többet vártam, ennél jobbat rajtolnak a versenytársak!
Itt sikerült beállítanom a magyarországi rekordomat, csak nagyobb sebességgel. Nem is rossz.
Az Promaroban a nitró visszalőtt és a motor még járni sem akart nagyon, alig tudott végigcsorogni.

149.690

A bajnokság bebiztosítása után már tényleg csak egy remek idő elérése volt a célom. Tovább játszottam a guminyomással és lám, sikerült kicsit jobb tapadást összehozni és 2 századot faragni az ET-ből. A sebesség ugyan visszaesett némileg, de hát ez akkor is új rekord nekem. Talán a Hungaroring simább aszfaltján még jobban fog működni ez a konfig, még van rá két versenyem, hogy megtudjam.

148.530

A döntő első körében a Citroen Visa került ellenfélnek.
Hát ez elég vicces futam lett, lásd a videót. :)

153.110

A következő körben egy 1.8-as turbómotorral szerelt szöcske nézett ki nekem, aki valami csoda folytán az A3-ba került besorolásra. Az annyira speciál, amennyire csak lehet. Végülis azt az Opel Kadett GSI-t kaptam ellenfélnek, akit a szöcske az előző körben kiütött.
Nem sikerült éppen jól a rajtom, mondhatni kifejezetten sz**ul sikerült, de féltáv után csak sikerült megelőznöm.
Illetve a jobb reakcióidő miatt már féltávnál is vezettem, de épp csak hogy.

Beugrás

És a döntőre stílusosan a nagy ellenfél, az Integra motoros Honda Civic Coupe került mellém, aki a döntőbe kerülésért a múltkori nyertes RX-7-est búcsúztatta.
Nagyon ment a Civic egész nap, így szoros csata igérkezett. Aztán 0.07 mp-vel hamarabb indult, mint kellett volna így simán nyertem. De azért úgy gondoltam, csak végigtolom, a menedzserem szerint ez fontos ilyenkor is! :)
Sajnos a technika nem akarta, hogy tuti legyen a győzelmem, már kettesben is rendetlenkedett a gyújtás, hármasban pedig annyira leesett a teljesítmény, hogy inkább elvettem a gázt. A verseny utáni diagnosztika eredménye egy elfogyott középső elektróda és egy elégett rotor a gyujtáselosztóban.
A videón azért látszik, hogy a kettes végén már sikerült némi távolságot hozni a Civicen. Akármi is lehetett volna, a legjobb ideje 0.1 mp-vel volt csak rosszabb az enyémnél, a reakcióidőben pedig volt több mint 0.1 mp-vel vert volna, ha nem ugrik be.
Ami különösen érdekes az a Honda 2.258-as 60 lábja szemben az én eddigi legjobb 0.65 g-s 2.335-ös produkciómmal.
Ez átszámolva a 60 lábas vonalon 1.6 méter különbséget jelent, ami nagyon nem kevés!