Hungaroring 2004. október 22. 1/8 MÉRFÖLD MÉRÉSEK

Az évadzáró futamot pocsék idõjárásban rendezték meg.
Folyamatosan esett az esõ, néza csak csöpögött, néha bizony zuhugott.
Az aszfaltcsík végig vizes maradt, nem száradt fel.
Nem kis megdöbbenésre az elsõ 10-20 párt bizony kézzel indították, idõmérés nélkül. Szerencsére aztán sikerült megreparálni ezt a hibát.
A lámpa sebessége viszont elég "érdekes" volt, az elsõ sárga felvillanása után 0.3 mp-vel már zöld volt a lámpa. Az amatõröknél ugye általában a 0.5 mp-s "sportsman tree
" az elterjedt, ahol az elsõ sárga felvillanása után a zöld 1.5 mp múlva jön. A profik "pro-tree" szerint rajtolnak, ahol az összes sárga egyszerre villan fel, amit 0.4 mp után követ a zöld.
Szóval a szervezõk szerint mi gyorsabbak vagyunk mint a profik! :)

De lássuk, hogy ment nekem.

Ha rákattintasz a kis képekre egy felugró ablakban jelenik meg a teljes méretû grafikon.
ötlet: Ha 2 vagy több diagramot hívsz le párhuzamosan, könnyen össze tudod õket hasonlítani az ablakok váltásával.

-

A nedves pályán úgy gondoltam az utcai gumikkal tudok majd jót menni. Hát, ennél kicsit jobbra számítottam, ez elég siralmas. Mondjuk nem segített a jó idõeredmény elérésében a lassú 1-2 váltás sem. Az némileg meglepõ, hogy kettesben már jobban megtapadt, mint egyesben.
Ez ennél a pontnál még úgy tünt, talán elég a döntõbe jutáshoz, de nem akartam kockáztatni.
Az ellenfél egy C4-es Corvette volt, 5.7 literes LT1 motorral, de meglehetõsen félkész állapotban. Az õ idejét sajnos nem mérték. :(

-

A második kisérethez feltettem a slick gumikat. Elég hülye ötletnek tünik teljesen minta nélküli gumival menni vizes úton, de úgy tünik mégis jobban tapadt, mint az utcai. Ezúttal ellenfél nélkül, egyedül mentem.

120.000

Az elsõ körben az éves bajnokságban szintén elsõségre törõ piros Astra GSI került ellenfélnek. Hát nem örültem, hogy már az elsõ körben összekerültünk. Nagyon izgultam, hogy ne rontsam el a rajtot és a váltásokat.
Bár majd 1 tizeddel késöbb indultam meg, kettesben sikerült megelõznöm és egy biztonsági váltás után megtartanom ezt az elõnyt. Az Astra ezen a futamon mente a legjobb idejét, a számok alapján számolva kb. 6 méterrel nyertem. Ezzel a gyõzelemmel már bajnok lettem! :)

?

Nos mint írtam, én már a negyeddöntõben teljesítettem a kitûzött célt. Mivel a bajnokság harmadik helyre az ellenfél piros Honda Civic Coupe csak akkor volt esélyes, ha bejut a döntõbe, úgy gondoltam én nem fogom ebben megakadályozni. Fõleg, hogy a verseny elõtt harmadik helyen szereplõ versenyzõ nem is indult a versenyen, így nem érzem unfairnek ezt a lépést. Ha valaki nem ért velem egyet, szívesen fogadom véleményét. (ave kukac fbi pont hu, vagy itt a fórum)
De azért úgy gondoltam, hogy ne rontsam el az ott maradt nézõk szorakozásást, úgy teszek mintha élesben versenyeznénk. Hát, annak ellenére, hogy veszíteni akartam, itt nyomtam a nap legjobb rajtját, ilyen még szárazon is igen ritkán sikerül. Nem is értem igazán. Jól látható viszont, hogy kettesben már alig nyomtam, nagyon hamar váltottam a hármast, ráadásul jó lassan kapcsoltam, de így is alig tudtam kikapni. Ebben az is közrejátszott persze, hogy a Hondának volt némi váltási gixere, ez hallható is a videón.
Aztán jött ez a beugrás sztori... Jól látható a videón, hogy senki nem ugrott be, de a speaker szerint elõször az R5, aztán a Honda. Érdekes. Végülis sikerült megegyezni abban a szervezõkkel, hogy nem ugrott be senki és a Honda nyert. Ezután a döntõben is sikerült legyõznie egy Fiat Uno turbot és nyert.

Én pedig harmadik lettem, további futamok nélkül, mivel nem volt meg a nyolcas mezõny.