ellenfél hiv.

nem mérték
130.000

Utoljára 2 éve próbáltam ki, hogy ugyan mennyit számít az, ha hidegebb levegõt szív a motor. Gondoltam kipróbálom újra. Így fest a mindennapi konfigom, jól látható, hogy közvetlenül a turbó mellõl szív, ráadásul az intercooler mögött van az egész. Ez pedig a vasárnapi sufni tuning. A feleségem egyik felfutott harisnyája, meglehetõsen szellõs szövésû szûrõ lett belõle! :)
Az eredményt mindenki láthatja. Elég összemérni ezt a futamot pl. a március 27-i versenyen ment futamjaimmal. Jól látható a plusz 0 lóerõ. :) Na mindegy.
Ez az egy idõmérõ is elég volt a kategóriában elsõ idõre, pedig a rajt hát nem valami fényes, több mint fél másodperc is eltelt, mire 0.5 g fölé ment a gyorsulás. Mondjuk nem is melegítettem gumikat, nagyon nem akartam forszírozni a dolgot. Sajnos most új gumikat biztos nem tudnék venni, vigyáznom kell rá.
A rajtnál a sok beugrásnak titulált futam miatt nagyon óvatos voltam, csak jóval a zöld észlelése után indultam neki, így a Corvette nem csoda, hogy elment. Ezúttal annyira, hogy nem is tudtam közelíteni rá, bár a célvonali sebességem magasabb. Igaz neki gondjai voltak a váltójával.

122.000

Már megint nem sikerült nyugodtan odakerülnöm a rajthoz. Már majdnem elengedték a Corsát gyedül, mert nem sikerült odajutnom. Na persze jól felhúztam magam ezen, így aztán nem csoda, hogy a rajtprocedúrám el is csesztem megint. (Mint legutóbb Tökölön is.)
Na mindegy, ez van, legalább lett egy viszonylag jó videó a futamról, és megint tanultam valamit.
Szóval hajtottak, hogy álljak már be, nekem meg van két kamerám, két mûszerem, no meg az autón vagy 3 kapcsoló amit buzerálni kell indulás elõtt, a kissé kehes váltóról nem is beszélve. Azt csesztem el, hogy nem a rajtgépbe beállás elõtt indítottam mindent, így amikor épp másra figyeltem, akkor indították a szuper 0.3 mp-s lámpát... Élbõl adtam 0.617 elõnyt a Corsának, amibõl a futam alatt csak 0.522-t tudtam ledolgozni, vagyis kb. 3.6 méterrel kaptam ki.

Utoljára pont egy éve, hogy nem lettem legalább dobogós egy versenyen, talán ez is belefér.
A pontversenyt így most már nem is én vezetem, hanem CCH a piros Civic-kel 9 ponttal,
mögötte Gordi a szürke S2000-rel velem együtt holtversenyben második 8 ponttal.
Még nem nagy a baj, de jobban kell koncentrálnom!
Sajnos kissé demotivált is lettem különbözõ okokból, ezen is remélem sikerül változtatnom.