Nem tudom, elvileg az Én Corsám se lehetne 300LE azzal a konfiggal, amivel megyek, mégis 307LE-t nyomott Csepelen (nem tudom mennyire pontos az a pad) és 12,06-ot mentem 188-al úgy, hogy velem együtt 980kg volt a kocsi.
Az is 2000 16V, 1,1 bar nyomás, gyári K16, 630ccm spricnik, 2,5 barra visszavéve, így jó az AFR-em teligázon. 3 baron nagyon dús volt.
Nem tudom, hogy valóban 525LE-s, vagy sem, egy A Corsáról van szó, 2000 16V, GT3582R-el, Motronic 2.8-al, most ment egy 10,3-at 220-al, de be akar menni vele 10 alá.
Egyik ismerősömnek magas ellenállású, 1000ccm feletti injektorokra lenne szüksége.
Milyen lehetőségek léteznek? Valaki 1680ccm-es Bosch injektorokat ajánlott neki, de azok még 2,5 baros szabályzóval is valószínűleg nagyok lennének. Olyan 1300 körülre kellene valószínűleg belőni.
Jelenleg 875-ös injektorokat használ, 4,4 baros üzemanyagnyomással, E85-el, így 525LE-s a motorja, 2 baron, de tovább akarja növelni a nyomást.
Hogy miért nem akar Standalone ECU-t, azt nem tudom.
Nálunk is az öntvény csonkba szokták fúrni és állítólag nem nagyon reped utána. Én mondjuk nem oda fúrtam, hanem szintén csak a downpipeba. Viszont amint lekerül az egybecsonkos turbó, máshová fog kerülni az EGT-szenzor is.
Szerintem először is azt kellene tudni, hogy milyen autó, mert létezik több féle.
Az E30-on pl. szintén a gömbtől való távolságot kellett növelni, de a rudazatos FWD-knél elől annál a karnál kell áttételt módosítani, ami a hosszirányú mozgást továbbítja a váltó felé. Biztos nem mind ugyanolyan, de nálam eddig mindig így működött.
Erről még nem is hallottam.
Én még soha nem piszkáltam a rotorokat, ha cserélem, akkor viszont mindig csak Boscht veszek. Ha legközelebb szétszedem, akkor viszont tuti kimérem, hogy mennyi az annyi.
Eddig kevlár tárcsa volt egy 960Kg-os szerkezettel. Majdnem 2 szezont bírt, de a padon elérte a határait. Előtte utcán nem csúszott meg se 5-ben, se 6-ban ugyanazon a nyomáson.
Hogy milyen szinter lesz benne, azt még nem tudom, az acéllendkerék már megvan, az egyedileg lett legyártva CNC-n.
Nekem is 228-as, könnyen lehet, hogy ugyanaz a tárcsa kell nekem is, mint neked. Haver 2,3 turbójában ugyanolyan van.
Teljesen igazad volt a kuplungom miatt, amikor mondtad, hogy kb. 450Nm-t bír.
Tegnap voltam vele padon és 1,1 baron 307LE-t és 470Nm-t mértünk, majd 1,3 baron megcsúszott a kuplungom.
Amúgy van már terv, de kíváncsi lennék tőlem sokkal okosabb emberek véleményére, hogy ők mit kezdenének ezekkel. A kidobás és komoly tengelyek vásárlása egyelőre nem jöhet szóba.
Amúgy mivel itt mindenki jobban vágja ezeket a dolgokat mint én, így szívesen elfogadok bármilyen tanácsot vezérműtengely beállításra, a tengelyeim értékeit már leírtam korábban.
Nem azt kérem, hogy így fórumon keresztül tökéletesen lőjétek be, hanem hogy szerintetek mit próbáljak ki, mert esetleg egy jó kompromisszum lehet.
Ha szükség lenne a másik két tengely adataira is, tehát a szívóoldali és kipufogóoldali párjára, akkor azokat is beírom.
Nem másolni akarok, csak érdekelne.
Kb. azonos teljesítményű, lökettérfogatú gyári motorok között is hatalmas különbségek vannak a vezérműtengelyek között.
Amikor pl. Peugeot-s havernak meséltem, hogy nálunk a 150LE-s szívónak 272°-os, a turbósnak meg 262°-os tengelyei vannak, akkor csak pislogott, hogy milyen nagyok, mert neki a 306 GTI-ben, ami szintén 150pár LE-s, csak 240-250° körüliek a gyári tengelyei.
Tehát minden motor más, ezért is csak érdekesség képpen lennék kíváncsi, hogy a komoly, épített motorokban mekkorák, milyenek a vezérműtengelyek.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy mekkora tengelyek vannak pl. a Tiédben, vagy más komolyabb gépekben.
Nálunk a turbós motorhoz nem nagyon lehet vezérműtengelyt kapni. Létezik egy-két cég, aki foglalkozik ilyen motorokkal, de komolyabb veztengelyeik nincsenek. Szívóhoz létezik elég sok féle, de nem tudom, hogy van-e olyan, amivel érdemes lenne esetleg foglalkozni feltöltött motoron.
Létezett az én motoromból egy gyári, turbós versenymotor is, annak a vezérműtengelyeinek is megvannak az adatai, lehet érdemes lenne olyant gyártatni.
Szívó nyit 20° felső holtpont előtt
Szívó zár 72° alsó holtpont után (9,5mm szelepemelés)
Kipufogó nyit 54° alsó holtpont előtt
Kipufogó zár 28° felső holtpont után (8,5mm szelepemelés)
A kipufogó jó, ahogy van, a szívót a tapasztalatok alapján 7°-al későbbre kell állítani.
De ezek nem az én tapasztalataim, Én csak internet tunnerkedek.
Mivel a hengerfejtömítésem is magasabb, mint a gyári, így mindent alaposan ki kell majd mérnem és beállítanom, erre a verseny előtt már nem volt lehetőségem, így is örültem, hogy elkészült egyáltalán, mert elrepedt még egy féktárcsám is, amiből az újat CNC-n még át kellet faragni, hogy nekem passzoljon, mert subaru WRX-é.
262-es a kipufogó, 8,5mm szelepemeléssel és 272-es a szívó 9,5mm szelepemeléssel.
Összenyitásra állítottam felső holtponton, mert ahhoz kaptam már kipróbált értékeket és azzal kezdtem a próbálgatást.
A szívó szelepem most 1mm-t van nyitva felső holtponton, a kipufogó 0,3mm-t.
Megvan a többi érték is a tengelyeimhez, ha valaki segítene és van ötlete hogy lehet a legjobb, akkor leírom azokat is.
Ezeket normális használat mellett mérem, de hosszú távon hajtani nem nagyon tudom erre sehol, mert elég hamar 200 fölött van.
Hogy mennyire pontosak az értékek azt nem tudom, az ECU által mért értékeket látom, egy diagnosztikai műszeren keresztül.
Akár meg is lehet, ha nem romlik sokat a tapadás. Erről viszont még semmi tapasztalatom, mert idén még csak két versenyen mentem, mind a kettő 35°C körüli hőségben.
Az elsőnél benzinnel 12,46@180 lett a legjobb 1,9 60'-al, utána jöttek a nagyobb spricnik, E85, másik szívó oldali vezérműtengely, fokolótárcsák és a veztengelyek beállítása. Ez hozott 4 tizedet és majdnem 8 km/h-t ugyanazon a nyomáson.
A tengelyek beállítását még kicsit finomítani fogom, aztán majd szeptemberben kiderül, hogy ez mire lesz elég.
Na meg így is már összerakhatom a két kezem, hogy a maszek féltengelyeim nem köszönték meg a lehetőséget az 1,89-es 60'-nál, főleg hogy akkor még csak tartalék se volt nálam.
Vicces lett volna hazahúzni megint 120Km-t Lacházáról, törött féltengellyel, mint 4-5 éve egyszer, miután megfutottam a szívóval a 14,08-at.
Yokohama Y801 200/575 -15
Keverék jelzést nem találtam rajta, de ez csak S és SS-ben létezik.
felni szélesség: 8,5-9,5 ehhez képest egész jól elvan a 6,5-ös felnimen
teljes átmérő: 592mm
futófelület szélesség: 234mm
diagonal
Igazából teljesen rendben van, 30-35 fokos levegő mellett, még mindig 40 és 50°C körül van, az IAT, még terhelés alatt is. Tartósan 200Km/h felett azért felmegy 50 fölé is, de amint leszállok a gázról, visszaesik.Utcán a rendszámom a Cooler előtt van. Mondjuk nem közvetlenül előtte, hanem kb. 7-8 cm-el előtte.
Ilyen 30-40 fokokban agyaltam rajta, hogy lehet nem ártana egy kicsivel alacsonyabb IAT.
A versenyen is éreztem, még a 12,06-os futamban is, hogy mintha elfogyna 4-5-ben, amit utcán nem annyira érzékeltem. Pedig a sebességem nem ezt mutatja.
Most, hogy már csak 18-20 fokok vannak, észrevehetően jobban érzi magát a motor, ami ugye teljesen normális, de jó lenne, ha mondjuk versenyen is menne így a gép.
Mivel a mostani konfigom, ezzel a motorral, ezzel a turbóval már eléggé a határokat feszegeti, így elkezdtem azon agyalni, hogy hogyan tudnám mégis betolni 12 alá.
Mivel ez még mindig utcai autó és ott így nagyon jól is működik, így nem szeretném bántani.
Majd ha minden összejön, akkor lehet lesz egyszer egy célgép, másik motorral, másik turbóval, célirányosan dragra építve.
Viszont idén még szeretnék ezzel futni egy 11-es időt. Amikor elkészült, úgy voltam vele, hogy ha 12,5-12,4-et tudni fog, akkor már nagyon elégedett leszek. Erre kiderült, hogy kicsit jobbat is tud, most pedig vérszemet kaptam a 11,99 közelsége miatt.